wtorek, 30 sierpnia 2016

Rzemiosło na miarę nowych czasów


Przełom XIX/XX wieku owocował przyspieszonym rozwojem i procesem industrializacji. Ten czas nazwany Drugą Rewolucją Przemysłową to duże zmiany w świecie nauki i gospodarki, co pozwoliło cieszyć się takimi wynalazkami jak silnik gazowy, radio i żarówka. Wtedy też pojawiło i rozwinęło się hafciarstwo, które dla niektórych stanowiło źródło zarobku, dla innych było zaś sposobem na realizowanie się i przyjemność.
Hafty krzyżykowe  i inne od tego czasu upiększają wnętrza wielu domów. Czasy się zmieniają i tego typu ozdoby zaczynają nawet wypierać klasyczne malarstwo. W ciągu swojej historii hafciarstwo rozwinęło się na tyle, że obecnie możemy korzystać z mnóstwa opracowanych sposobów. Mnogość sposobów sprawia, że każdy indywidualnie może dobrać technikę, z którą będzie mu szło najlepiej. Oczywiście jednym z najbardziej popularnych w ostatnich czasach sposobów jest... haft krzyżykowy. Jego sporą zaletą jest to, że radzą z nim sobie nawet osoby dopiero zaczynające przygodę z hafciarstwem.
Dzisiaj mamy do czynienia ze sporym wyborem nici, igieł czy ciekawych kanw z nadrukami. Jeśli chcemy wykonywać aidę, bez problemu znajdziemy nawet całe zestawy zawierające gotowe wzory, które musimy po prostu odtworzyć na materiale. Oczywiście dla bardziej oszczędnych osób dobrą alternatywą będzie po prostu skorzystanie z dostępnych w internecie, bezpłatnych wzorów okraszonych instrukcjami pomocnymi w ich odtworzeniu.
Wydaje się, że haft krzyżykowy wręcz nabiera na popularności, stając się nową, rozwijającą się modą. Coraz częściej powstają ciekawe inicjatywy związane z tym hobby, które pozwala się realizować i odstresować coraz większej liczbie polek (i polaków oczywiście też).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz