środa, 10 lutego 2016

Obrazy krzyżykowe. Wzory, które odmienią wnętrza.


Zbliża się wiosna, a zatem czas na wiosenne porządki. Przy okazji można też wymienić dekoracje na wiosenne – by odświeżyć wnętrze mieszkania. Każdy z nas na pewno lubi małe remonty – poprzestawiać mebelki, lub przemalować czy wstawić świeże kwiaty do wazonu – najlepiej żółte tulipany – zawsze modne na wiosnę.

A co powiece na hafty na ścianach? To może być ciekawa i inspirująca odmiana. Można je wykonać samemu, lub kupić gotowe obrazy krzyżykowe.Wzory haftów są piękne, wiosenne, szczególnie jeżeli chodzi o kwiatowe motywy. Jeżeli lubisz manualne prace, wyszywanie wzorów może okazać się naprawdę ciekawym zajęciem, póki jeszcze dni są krótkie i szybko zapada noc. A gdy przyjdzie wiosna, będziesz mogła powiesić swoje prace na ścianach, by mogli je podziwiać znajomi i rodzina. Takie wzory stanowią piękny element dekoracyjny wnętrza, nawet nowoczesnego, gdyż obecnie panuje moda na mieszanie stylów we wnętrzach.
Jak już wspomniałam na wiosnę najlepsze będą kwiatowe motywy. Są one najpopularniejszym wzorem wśród haftów krzyżykowych, mają też najstarszą tradycję. Oto kilka inspiracji obrazów krzyżykowych, których kwiatowe wzory mogą upiększyć twoje ściany:
Jeżeli jednak nie chcesz oprawiać obrazów w antyramy i wieszać ich na ścianach, bo na przykład faktycznie nigdzie Ci nie pasują, możesz naszyć je na poduszki, obrusy, a nawet na ubrania. Takie hafty mogą się też pięknie prezentować w pokojach dziecięcych – można zachęcić też dzieci do wyszywania takich haftów – jest to bardzo rozwijające zajęcie.


W każdym razie na wiosnę stawiam na obrazy krzyżykowe. Wzory kwiatowe upiększą wnętrze i nadadzą mu całkiem inny, świeży charakter. Najlepiej przekonać się o tym samemu – zatem zapraszam do sklepu, a jak nie, to igła i nici i do dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz