poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Kanwa z nadrukiem ze zdjęcia – nowość w sztuce hafciarskiej

Inspiracją do haftu może być wszystko – czemu by więc nie zdjęcie? W sklepach hafciarskich pojawiło się to jako nowość, jednak przypuszczam, że takie pomysły miały miejsce dużo wcześniej. Bez względu na to, czy to nowy pomysł, czy "odgrzebany" haft ze zdjęcie to trudna sztuka, ale stanowi piękną wspaniałą pamiątkę.


Jakie zdjęcie warto odwzorować na tkaninie? Może to być zdjęcia własnego dziecka, lub zdjęcie ze ślubu. Kanwa z nadrukiem ze zdjęcia będzie stanowić wspaniały podarunek na jakąś uroczystość. Na przykład, na chrzest dziecka można podarować kanwę z nadrukiem z jego zdjęcia – rodzice na pewno docenią taki wspaniały podarunek – z pewnością haft przedstawia o wiele większą wartość w sensie symbolicznym – to upominek na całe życie, który będzie budził sentyment i wspomnienie tej, jakże ważnej uroczystości.

Oczywiście, jak już było wspomniane, wykonanie haftu ze zdjęcia jest niezwykle trudne – początkującym hafciarzom odradzamy próbowania swych sił w tejże sztuce, gdyż jest to rzucanie się na "głęboką wodę", a w sztuce, jaką jest hafciarstwo, nie warto tego robić – można się łatwo zniechęcić do takiego zajęcia, a szkoda by było porzucać takie hobby.


Zamiast męczyć się i próbować haftować wzorując się na zdjęciu, warto zlecić to komuś, kto umie to robić dobrze – wtedy mamy pewność, ze podarunek będzie pięknie zdobił ścianę w domu obdarowanych. Takich haftów można szukać w hafciarskich sklepach internetowych. Warto szukać takich, które oferują wykonanie haftu ze zdjęcia, przez żywą osobę – plastyka czy artystę, a nie przez maszynę. Wtedy masz pewność, co do jak najdokładniejszego odwzorowania zdjęcia, poza tym wiesz, że w wyrób została włożona pasja – osoby wykonujące rękodzieła, nie robią tego, bo muszą, ale dlatego, że kochają to zajęcie – hafciarką czy hafciarzem nie może zostać każdy. Dlatego, jeśli twoje zamówienie wykonuje żywa osoba, a nie maszyna, masz pewność, że odda się zajęciu z zaangażowaniem i wykona rękodzieło najstaranniej jak potrafi. 

Przykład kanwy z nadrukiem ze zdjęcia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz