środa, 4 maja 2016

Haftowanie dla każdego!

haft krzyżykowy koty
Haft jest dziedziną rękodzieła, która zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród pań jak i panów. Jest to ciekawy sposób na relaks, realizację własnej kreatywności oraz wytwarzanie pięknych ozdób. Hafciarstwo jest przy okazji hobby dosyć tanim, ponieważ przyrządy- igły oraz mulina- są łatwo dostępne w sklepach pasmanteryjnych, a ich cena jest przystępna.

Nauka haftu rozpoczyna się od zapoznania ze ściegami oraz z szablonami do wyszywania. Im dłużej będziemy wykonywać konkretne elementy, tym łatwiej i ładniej będą nam wychodzić. Stopniowo wykonywane przeszycia będą bardziej precyzyjne i sami zauważymy, że szablony, które wykonujemy są coraz bardziej skomplikowane.
Bardzo zachęcające do nauki haftu jest to, że zapoznanie się nawet z podstawowymi ściegami pozwala na realizację bardzo łatdnych obrazów. Jednym z podstawowych ściegów jest haft krzyżykowy. Koty, drzewa, widoki, postaci to jedne z wielu wzorów możliwych do wykonania. Wzory do haftowania wystepują w różnych stopniach trudności, czasie potrzebnym na wykonanie oraz występują w wersjach na różne ściegi. Mimo, że wzory są ciekawą formą do nauki to największą satysfakcję dają hafty wykonane według własnego pomysłu.
Haft jest ciekawą formą relaksu oraz samorealizacji. Jest to forma sztuki, która rozwija kreatywność i pozwala tworzyć piękne ozdoby. Dodatkowo jest łatwy do nauki chociaż wymaga odrobiny cierpliwości i samozaparcia. Jeśli poszukujesz taniego sposobu na upust swoich artystycznych wizji w sposób łatwy do nauki oraz przynoszący ładne efekty to polecam Ci haftowanie.

1 komentarz: